Ploché strechy

V prípade plochých striech estetické kritériá úplne ustupujú tým funkčným, snáď o to viac je dôležitý výber materiálu na hydroizoláciu plochej strechy a kvalita montáže. Na trhu je v ponuke široká škála materiálov, mnohé však nespĺňajú kritériá dlhoročnej životnosti. Preto doporučujeme nenechať sa pri rekonštrukcii či novostavbe plochej strechy rodinného domu, bytového domu či priemyselnej budovy zlákať nízkou cenou, ale zvoliť primerane kvalitný materiál s dlhou životnosťou. Radi vám opäť pri výbere materiálu poradíme.

Najznámejšie sú izolačné pásy na báze bitumenu, pričom modifikované asfaltové pásy sa vyznačujú neporovnateľne vyššou kvalitou a životnosťou ako klasické asfaltové pásy. V súčasnosti však stále častejšie sa začínajú používať fóliové materiály vyrábané z mäkčeného PVC alebo rôznych typov polymérov.

Hydroizolačné pásy na plochej streche vytvárajú pri odbornej montáži úplnú vodotesnú vrstvu, ktorá je vodotesne napojená na všetky strešné prvky ( atiky, odkvapové žľaby, strojovne výťahov na bytovkách, komíny, odvetrávacie potrubia…). Naša firma absolvovala niekoľko montážnych školení v danej problematike u výrobcov izolačných materiálov na ploché strechy ( Sika, Vedag…) a preto vám vieme garantovať bezchybnú montáž a kvalitné riešenie všetkých strešných detailov.